Mýty a fakta

Dříve, než představíme mobilní řešení a filosofii mobilních aplikací společnosti Neuman Company s.r.o., uvedeme odpovědi na několik otázek, které je dobré znát. Kdykoliv vás přestane bavit tento text číst, neváhejte a sjednejte si s námi schůzku.

Co je to chytrý telefon ?

Asi každého napadne, že je takové zařízení, které toho hodně umí. V zásadě je to pravda. Obecně za chytrý telefon je pokládáno takové zařízení, které má vlastní operační systém a ten nám umožňuje přidávání nových funkcí v podobě mobilních aplikací. Tedy lze říci, že telefon není pouze chytrý, ale také učenlivý :) Například pomocí dalších aplikací tak můžeme náš telefon naučit kominukovat po sociálních sítí, spravovat fotografie, zobrazit informace o počasí, ale dokonce lze do telefonu dát i takové funkce, které nám umožní dívat se na data ve firmě a pracovat s nimi.

Co to je operační systém ?

Operační systém mobilního telefonu, či tabletu je totéž, jako operační systém počítače. Je to vlastně program, bez kterého to nejde a který zajišťuje ty nejzákladnější funkce zařízení, jako je ovládání displeje, klávesnice, paměťových karet a především umožňuje spouštět další aplikace. Operační systém je rozhodující faktor, který ovlivňuje základní charakter mobilního telefonu a jeho použitelnost.

Mobilní telefon, tablet nebo něco "mezi" tím ?

Mobilní telefon je zařízení spíše menší s úhlopříčkou displeje cca do 5". Je možné s ním telefonovat, připojovat se do internetu. Častěji se ovládá prsty, je lehčí. Na druhé straně tablet je větší, dnes obvykle 7-11". Nutně nemusí obsahovat telefonní SIM kartu a více se blíží charakterem využití přenosnému počítači. Na tabletu je vše lépe vidět, díky většímu displeji, nicméně hůře se s ním telefonuje či fotí. Odpověď na otázku, které zařízení zvolit není snadná odpověď. Budeme ji hledat v některém z dalších témat.

Související dokumenty

Máte dotaz? Chcete vypracovat nezávaznou nabídku?

Napište nám

 

Mýty a faktaMýty a fakta

Neorientujete se v mobilních telefonech, aplikacích ? Prostudujte si naši kapitolu Mýty a fakta, kde si vysvětlíme základní pojmy a informace z této oblasti.
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Klientská zóna